{"id":1510,"date":"2020-05-18T08:00:48","date_gmt":"2020-05-18T06:00:48","guid":{"rendered":"http:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/?page_id=1510"},"modified":"2020-06-22T07:33:55","modified_gmt":"2020-06-22T05:33:55","slug":"co-slychac-w-ulu-mgr-anna-baczynska-ksztalcenie-zintegrowane","status":"publish","type":"page","link":"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/?page_id=1510","title":{"rendered":"&#8222;Co s\u0142ycha\u0107 w ulu?&#8221; &#8211; mgr Anna Baczy\u0144ska (edukacja wczesnoszkolna)"},"content":{"rendered":"\n<p><strong>Scenariusz zaj\u0119\u0107&nbsp;integracyjnych dla klasy I&nbsp;<\/strong><\/p>\n\n\n\n<p><strong>Temat zaj\u0119\u0107<\/strong>: Co s\u0142ycha\u0107&nbsp;w ulu?<\/p>\n\n\n\n<p><strong>Cele og\u00f3lne<\/strong>: <\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; wprowadzenie pogodnej atmosfery pomagaj\u0105cej uczniowi zaadaptowa\u0107&nbsp;si\u0119&nbsp;do warunk\u00f3w szpitalnych,<\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; doskonalenie umiej\u0119tno\u015bci redagowania ustnych wypowiedzi na dany temat, <\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; wprowadzenie liter \u201e u, U\u201d, zapoznanie z liter\u0105&nbsp;drukowan\u0105&nbsp;i sposobem pisania, <\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; doskonalenie s\u0142uchu fonematycznego,<\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; doskonalenie umiej\u0119tno\u015bci czytania w zakresie poznanych liter,<\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; doskonalenie umiej\u0119tno\u015bci dodawania i odejmowania.<\/p>\n\n\n\n<p><strong>Cele operacyjne<\/strong>: <\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; wypowiada si\u0119&nbsp;na dany temat,<\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; umie dopasowa\u0107&nbsp;obrazek i podpis,<\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; zna i pisze kszta\u0142t nowych liter: ma\u0142ej \u201eu\u201d i wielkiej \u201eU\u201d, <\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; podaje wyrazy z now\u0105&nbsp;liter\u0105,<\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; wyszukuje now\u0105&nbsp;liter\u0119&nbsp;w wyrazach,<\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; rozpoznaje now\u0105&nbsp;liter\u0119&nbsp;w\u015br\u00f3d innych,<\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; czyta sylaby, wyrazy, zdania w zakresie poznanych liter, <\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; okre\u015bla g\u0142oski w nag\u0142osie, w&nbsp;\u015brodku i na ko\u0144cu wyrazu.<\/p>\n\n\n\n<p><strong>Metody pracy: <\/strong><\/p>\n\n\n\n<p><strong>&#8211;&nbsp;<\/strong>s\u0142owna,<\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; ogl\u0105dowa,<\/p>\n\n\n\n<p>&#8211;&nbsp;\u0107wicze\u0144&nbsp;praktycznych.&nbsp;<\/p>\n\n\n\n<p><strong>Forma pracy:&nbsp;<\/strong>indywidualna.<\/p>\n\n\n\n<p><strong>\u015arodki dydaktyczne: <\/strong><\/p>\n\n\n\n<p><strong>&#8211;&nbsp;<\/strong>tekst \u201e Co s\u0142ycha\u0107&nbsp;w ulu?\u201d,<\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; wyrazy do globalnego czytania,<\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; gra dydaktyczna pt. \u201e Skojarzenia\u201d, <\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; puzzle sylabowe,<\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; gra matematyczna pt. \u201eSad\u201d,<\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; podr\u0119cznik,&nbsp;\u0107wiczenia.<\/p>\n\n\n\n<p><strong>Przebieg zaj\u0119\u0107:<\/strong><\/p>\n\n\n\n<p><strong><br>1.&nbsp;<\/strong>S\u0142uchanie tekstu czytanego przez nauczyciela pt. \u201eCo s\u0142ycha\u0107&nbsp;w ulu?\u201d. Ogl\u0105danie ilustracji w podr\u0119czniku. Rozmowa na temat tre\u015bci czytanki i ilustracji.<\/p>\n\n\n\n<p><strong>2.&nbsp;<\/strong>\u0141\u0105czenie w pary pasuj\u0105cych do siebie przedmiot\u00f3w w grze dydaktycznej pt. \u201e Skojarzenia\u201d \u2013 zadanie pobudzaj\u0105ce logiczne my\u015blenie. Analiza i synteza g\u0142oskowa nazw tych przedmiot\u00f3w \u2013 podzia\u0142&nbsp;na g\u0142oski, samog\u0142oski, sylaby.<\/p>\n\n\n\n<p><strong>3.&nbsp;<\/strong>Wprowadzenie liter \u201eu, U\u201d na wyrazach podstawowych ul, Ula:<\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; nawi\u0105zanie do pierwszej cz\u0119\u015bci zaj\u0119\u0107,<br>&#8211; podanie wyraz\u00f3w podstawowych ul, Ula,<br>&#8211; dokonanie analizy i syntezy s\u0142uchowej tych wyraz\u00f3w,<\/p>\n\n\n\n<p>&#8211; wyodr\u0119bnienie nowej litery z wyraz\u00f3w ul, Ula,<br>&#8211; u\u0142o\u017cenie schematu wyraz\u00f3w: podzia\u0142&nbsp;na sylaby, \u201ewyklaskiwanie\u201d sylab,<br>&#8211; okre\u015blanie po\u0142o\u017cenia g\u0142oski \u201eu\u201d w wyrazach,<br>&#8211; om\u00f3wienie wygl\u0105du i kszta\u0142tu liter \u201eu, U\u201d \u2013 ma\u0142ej i wielkiej, drukowanej i pisanej. Do czego s\u0105&nbsp;podobne, z czym si\u0119&nbsp;kojarz\u0105, co przypominaj\u0105?<br>&#8211; umieszczenie nowych liter w schematach wyraz\u00f3w pomocniczych.<\/p>\n\n\n\n<p><strong>4.&nbsp;<\/strong>Zabawy utrwalaj\u0105ce now\u0105&nbsp;liter\u0119&nbsp;\u201eu, U\u201d:<br>&#8211; wymy\u015blanie s\u0142\u00f3w rozpoczynaj\u0105cych si\u0119&nbsp;na liter\u0119&nbsp;\u201eu\u201d,<br>&#8211; zakre\u015blanie nowych liter w tek\u015bcie,<br>&#8211; wyszukiwanie wyraz\u00f3w z g\u0142osk\u0105&nbsp;\u201eu\u201d w nag\u0142osie,&nbsp;\u015br\u00f3dg\u0142osie, wyg\u0142osie.<\/p>\n\n\n\n<p><strong>5.&nbsp;<\/strong>\u0106wiczenia w czytaniu:<br>&#8211; wyszukiwanie nowej litery w puzzlach sylabowych, czytanie sylab, wyraz\u00f3w, &#8211; tworzenie sylab,<br>&#8211; tworzenie wyraz\u00f3w,<br>&#8211; indywidualne czytanie zda\u0144.<\/p>\n\n\n\n<p><strong>6<\/strong>. Praca w podr\u0119czniku:<br>&#8211; pisanie liter \u201eu, U\u201d, prostych wyraz\u00f3w, kr\u00f3tkich zda\u0144.<\/p>\n\n\n\n<p><strong>7.&nbsp;<\/strong>Doskonalenie umiej\u0119tno\u015bci dodawania i odejmowania; &#8211; gra matematyczna pt.\u201dSad\u201d.<\/p>\n\n\n\n<p><strong>8. <\/strong>Wykonanie pszcz\u00f3\u0142ki z kolorowego papieru wed\u0142ug szablonu (odrysowanie, wyci\u0119cie, klejenie).<\/p>\n\n\n\n<p><strong>9.&nbsp;<\/strong>Podsumowanie zaj\u0119\u0107:<br>&#8211; ucze\u0144&nbsp;otrzymuje nalepk\u0119&nbsp;\u201eu\u015bmiech\u201d oceniaj\u0105c\u0105&nbsp;jego prac\u0119&nbsp;na zaj\u0119ciach.<\/p>\n","protected":false},"excerpt":{"rendered":"<p>Scenariusz zaj\u0119\u0107&nbsp;integracyjnych dla klasy I&nbsp; Temat zaj\u0119\u0107: Co s\u0142ycha\u0107&nbsp;w ulu? Cele og\u00f3lne: &#8211; wprowadzenie pogodnej atmosfery pomagaj\u0105cej uczniowi zaadaptowa\u0107&nbsp;si\u0119&nbsp;do warunk\u00f3w szpitalnych, &#8211; doskonalenie umiej\u0119tno\u015bci redagowania ustnych wypowiedzi na dany temat, &#8211; wprowadzenie liter \u201e u, U\u201d, zapoznanie z liter\u0105&nbsp;drukowan\u0105&nbsp;i sposobem &hellip; <a href=\"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/?page_id=1510\">Czytaj dalej <span class=\"meta-nav\">&rarr;<\/span><\/a><\/p>\n","protected":false},"author":1,"featured_media":0,"parent":0,"menu_order":0,"comment_status":"closed","ping_status":"closed","template":"","meta":{"footnotes":""},"class_list":["post-1510","page","type-page","status-publish","hentry"],"_links":{"self":[{"href":"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/index.php?rest_route=\/wp\/v2\/pages\/1510","targetHints":{"allow":["GET"]}}],"collection":[{"href":"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/index.php?rest_route=\/wp\/v2\/pages"}],"about":[{"href":"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/index.php?rest_route=\/wp\/v2\/types\/page"}],"author":[{"embeddable":true,"href":"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/index.php?rest_route=\/wp\/v2\/users\/1"}],"replies":[{"embeddable":true,"href":"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/index.php?rest_route=%2Fwp%2Fv2%2Fcomments&post=1510"}],"version-history":[{"count":2,"href":"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/index.php?rest_route=\/wp\/v2\/pages\/1510\/revisions"}],"predecessor-version":[{"id":1661,"href":"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/index.php?rest_route=\/wp\/v2\/pages\/1510\/revisions\/1661"}],"wp:attachment":[{"href":"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/index.php?rest_route=%2Fwp%2Fv2%2Fmedia&parent=1510"}],"curies":[{"name":"wp","href":"https:\/\/api.w.org\/{rel}","templated":true}]}}