{"id":1374,"date":"2020-04-27T10:09:49","date_gmt":"2020-04-27T08:09:49","guid":{"rendered":"http:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/?page_id=1374"},"modified":"2020-04-27T10:10:26","modified_gmt":"2020-04-27T08:10:26","slug":"animals-nazwy-zwierzat-mgr-agnieszka-aleksandrowicz-jezyk-angielski","status":"publish","type":"page","link":"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/?page_id=1374","title":{"rendered":"&#8222;Animals &#8211; nazwy zwierz\u0105t&#8221; &#8211; mgr Agnieszka Aleksandrowicz (j\u0119zyk angielski)"},"content":{"rendered":"\n<p><strong>SCENARIUSZ ZAJ\u0118\u0106 Z J\u0118ZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLASY \u201eO\u201d<\/strong><\/p>\n\n\n\n<p><strong>Temat zaj\u0119\u0107: <\/strong>Animals &#8211; nazwy zwierz\u0105t<\/p>\n\n\n\n<p><strong>Klasa: <\/strong>\u201eO\u201d<\/p>\n\n\n\n<p><strong>Cele:<\/strong><\/p>\n\n\n\n<ul class=\"wp-block-list\"><li>utrwalanie nazw zwierz\u0105t,<\/li><li>doskonalenie liczenia 1 &#8211; 5 i nazywanie liczb po angielsku,<\/li><li>doskonalenie umiej\u0119tno\u015bci rozumienia ze s\u0142uchu &#8211; rozpoznawanie nazw zwierz\u0105t w piosence,<\/li><li>rozumienie i wykonywanie polece\u0144 (np.: cut, stick, move forward),<\/li><li>\u0107wiczenia manualne (wycinanie, naklejanie).<\/li><\/ul>\n\n\n\n<p><strong>Forma pracy: <\/strong>para\/grupa<\/p>\n\n\n\n<p><strong>Metody pracy: <\/strong>s\u0142owna, dzia\u0142a\u0144 praktycznych<\/p>\n\n\n\n<p><strong>Pomoce dydaktyczne: <\/strong>spiker, gra planszowa, pionki, kostka do gry, nagranie, przybory plastyczne, pude\u0142ko.<\/p>\n\n\n\n<p><strong>Przebieg zaj\u0119\u0107<\/strong><\/p>\n\n\n\n<ol class=\"wp-block-list\"><li>Powitanie dzieci, zapoznanie z tematem zaj\u0119\u0107.<\/li><\/ol>\n\n\n\n<ol class=\"wp-block-list\" start=\"2\"><li>Wsp\u00f3lne powt\u00f3rzenie poznanych wcze\u015bniej zwierz\u0105t (elephant, zebra, tortoise, fish, parrot), nazywanie zwierz\u0105t wskazanych przez spiner &#8211; nauczyciel, korzystaj\u0105c ze spinera, pokazuje obrazki r\u00f3\u017cnych zwierz\u0105t, a dzieci podaj\u0105 ich nazwy w j\u0119zyku angielskim.<\/li><\/ol>\n\n\n\n<ol class=\"wp-block-list\" start=\"3\"><li>\u0106wiczenie nazywania zwierz\u0105t. Ka\u017cde dziecko przygotowuje 5 kartonik\u00f3w z obrazkami poznanych zwierz\u0105t wykorzystuj\u0105c naklejki. Gotowe kartoniki uk\u0142ada przed sob\u0105. Na \u015brodku sto\u0142u stawiamy pude\u0142ko. Dzieci po kolei kr\u0119c\u0105 spinerem, nazywaj\u0105 pokazane zwierz\u0119 i odk\u0142adaj\u0105 sw\u00f3j kartonik z tym zwierz\u0119ciem do pude\u0142ka. Gracz, kt\u00f3ry pierwszy od\u0142o\u017cy wszystkie swoje kartoniki do pude\u0142ka &#8211; wygrywa.<\/li><\/ol>\n\n\n\n<ol class=\"wp-block-list\" start=\"4\"><li>S\u0142uchanie piosenki \u201eHello, elephant\u201d. Po us\u0142yszeniu nazwy zwierz\u0119cia, dzieci podnosz\u0105 do g\u00f3ry odpowiedni kartonik.&nbsp;<\/li><\/ol>\n\n\n\n<ol class=\"wp-block-list\" start=\"5\"><li>Utrwalanie nazw zwierz\u0105t z wykorzystaniem gry planszowej. Po obja\u015bnieniu zasad uczniowie rozpoczynaj\u0105 gr\u0119. Gracze po kolei rzucaj\u0105 kostk\u0105, je\u017celi pionek stanie na obrazku ze zwierz\u0119ciem nauczyciel zadaje pytanie: \u201eWhat is it?\/What animal is it?\u201d, a gracz podaje jego nazw\u0119 w j\u0119zyku angielskim (je\u017celi jej nie zna, nauczyciel pyta pozosta\u0142ych graczy lub podaje j\u0105 sam). Czerwone pole oznacza cofni\u0119cie pionka o dwa pola, a pomara\u0144czowe pozwala na przesuni\u0119cie pionka o dwa pola do przodu.<\/li><\/ol>\n\n\n\n<ol class=\"wp-block-list\" start=\"6\"><li>Sprz\u0105tanie sto\u0142u, po\u017cegnanie dzieci.<\/li><\/ol>\n\n\n\n<p>GRA PLANSZOWA<\/p>\n\n\n\n<figure class=\"wp-block-image size-large is-resized\"><a href=\"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/wp-content\/uploads\/2020\/03\/karta7.jpg\"><img loading=\"lazy\" decoding=\"async\" src=\"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/wp-content\/uploads\/2020\/03\/karta7.jpg\" alt=\"\" class=\"wp-image-1097\" width=\"461\" height=\"346\" srcset=\"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/wp-content\/uploads\/2020\/03\/karta7.jpg 640w, https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/wp-content\/uploads\/2020\/03\/karta7-300x225.jpg 300w\" sizes=\"auto, (max-width: 461px) 100vw, 461px\" \/><\/a><\/figure>\n","protected":false},"excerpt":{"rendered":"<p>SCENARIUSZ ZAJ\u0118\u0106 Z J\u0118ZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLASY \u201eO\u201d Temat zaj\u0119\u0107: Animals &#8211; nazwy zwierz\u0105t Klasa: \u201eO\u201d Cele: utrwalanie nazw zwierz\u0105t, doskonalenie liczenia 1 &#8211; 5 i nazywanie liczb po angielsku, doskonalenie umiej\u0119tno\u015bci rozumienia ze s\u0142uchu &#8211; rozpoznawanie nazw zwierz\u0105t w &hellip; <a href=\"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/?page_id=1374\">Czytaj dalej <span class=\"meta-nav\">&rarr;<\/span><\/a><\/p>\n","protected":false},"author":1,"featured_media":0,"parent":0,"menu_order":0,"comment_status":"closed","ping_status":"closed","template":"","meta":{"footnotes":""},"class_list":["post-1374","page","type-page","status-publish","hentry"],"_links":{"self":[{"href":"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/index.php?rest_route=\/wp\/v2\/pages\/1374","targetHints":{"allow":["GET"]}}],"collection":[{"href":"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/index.php?rest_route=\/wp\/v2\/pages"}],"about":[{"href":"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/index.php?rest_route=\/wp\/v2\/types\/page"}],"author":[{"embeddable":true,"href":"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/index.php?rest_route=\/wp\/v2\/users\/1"}],"replies":[{"embeddable":true,"href":"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/index.php?rest_route=%2Fwp%2Fv2%2Fcomments&post=1374"}],"version-history":[{"count":2,"href":"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/index.php?rest_route=\/wp\/v2\/pages\/1374\/revisions"}],"predecessor-version":[{"id":1376,"href":"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/index.php?rest_route=\/wp\/v2\/pages\/1374\/revisions\/1376"}],"wp:attachment":[{"href":"https:\/\/szkolawszpitalu.ovh\/index.php?rest_route=%2Fwp%2Fv2%2Fmedia&parent=1374"}],"curies":[{"name":"wp","href":"https:\/\/api.w.org\/{rel}","templated":true}]}}